Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski
Skok o tyczce to dyscyplina dość zbliżona do skoku wzwyż, z tą jednak różnicą, że zawodnikom w pokonaniu zawieszonej kilka metrów nad ziemią poprzeczki, pomaga wykonana z wysokiej jakości tworzyw sztucznych tyczka.
Wprowadzenie
Skok o tyczce to dyscyplina dość zbliżona do skoku wzwyż, z tą jednak różnicą, że zawodnikom w pokonaniu zawieszonej kilka metrów nad ziemią poprzeczki, pomaga wykonana z wysokiej jakości tworzyw sztucznych tyczka.
Dyscyplina na stałe gości w programie Letnich Igrzysk Olimpijskich, choć początki wcale nie były łatwe. Dla przykładu, podczas IO w Paryżu w 1900 roku, konkurs w skoku o tyczce odbywał się w Lasku Bulońskim.
Z racji tego, że była niedziela, trzech amerykańskich tyczkarzy odmówiło startu. Organizatorzy, nie chcąc wywoływać skandalu, zapewnili trójkę sportowców, że swoje skoki będą mogli oddać w poniedziałek i będą one zaliczone do konkursu. Później zmienili zdanie, zapomnieli jednak poinformować o tym trójkę nieszczęśników, którzy dowiedzieli się o całym zdarzeniu po fakcie.
Skok o tyczce w zakładach bukmacherskich
Teraz takie skandale trudno sobie wyobrazić, a dyscyplina jest w pełni profesjonalna. Najważniejsze turnieje w tyczkarskim kalendarzu to oczywiście Letnie Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata i Europy oraz cała seria prestiżowych mityngów lekkoatletycznych. Te najważniejsze imprezy są, rzecz jasna, obecne w bukmacherskiej ofercie i mają grono swoich zagorzałych fanów. Do ich dyspozycji bukmacherzy oddają kilka rodzajów zakładów.
- Zakład Zwycięzca - najmniej skomplikowany i najpopularniejszy zakład na rynku. Typer musi po prostu poprawnie wytypować nazwisko zwycięzcy zawodów.
- Zakład 1 - 3 - pozostawia graczom bukmacherskim pewien margines błędu. Musimy bowiem przewidzieć tyczkarzy, którzy ukończą zawody na miejscach 1, 2, 3. Opcja nieco łatwiejsza i polecana mniej doświadczonym typerom.
- Zakłady H2H - bukmacherzy parują dwóch zawodników ze sobą, a naszym zadaniem jest poprawne wytypowanie tyczkarza, który zawody ukończą wyżej.
Czym kierować się typując skok o tyczce
- Mimo, że w skoku o tyczce zawodnicy walczą między sobą o jak najlepszy wynik, to tak naprawdę jest to ich walka samych ze sobą i ze swoimi słabościami. Znajomość tyczkarzy to zatem absolutna podstawa przed postawieniem zakładu. W dzisiejszych czasach zdobycie informacji na temat interesującego nas zawodnika nie stanowi najmniejszego problemu, a ułatwi nam z pewnością poprawne wytypowanie wyniku. Informacji szukajmy nie tylko w branżowych czasopismach i portalach, ale również na mediach społecznościowych. Twitter, Facebook i Instagram to świetne źródło informacji, bardzo często z pierwszej ręki.
- Odporność psychiczna odgrywa w tej dyscyplinie nie mniejszą rolę niż przygotowanie i forma. Niekiedy zawodnicy spalają się psychicznie i nie potrafią przełożyć dobrej dyspozycji z treningów na zawody, zwłaszcza te najbardziej prestiżowe.
- Miejsce rozgrywania zawodów - są zawodnicy, którzy preferują zawody halowe, a są tacy, którzy najlepiej czują się na otwartym stadionie.
- Wiek zawodnika ma spore znaczenie - młodsi zawodnicy są z jednej strony pełni werwy i młodzieńczego entuzjazmu, ale mogą niekiedy nie wytrzymać presji zawodów od strony mentalnej. Doświadczeni tyczkarze z kolei występowali już na tylu arenach, że nie straszna im powinna być obecność kamer telewizyjnych lub sporej ilości kibiców.
- Wyniki i sukcesy z poprzednich zawodów - obowiązkowo prześledźmy historię występów zawodników, na których chcemy postawić nasz typ. Dodatkowo w przypadku chociażby Igrzysk Olimpijskich starsi zawodnicy, którzy nie zdobyli do tej pory olimpijskiego medalu, zrobią wszystko, aby go mieć w swojej kolekcji.
- Prestiż zawodów - wiadomo, że im wyższa ranga i pula nagród w zawodach, tym większa będzie motywacja zawodników. Niespodzianek szukajmy w towarzyskich zawodach o niższym prestiżu.
Komentarze
przydatna rzecz, zwłaszcza teraz przed olimpiadą. Urlop już załatwiony, 2 tygodnie z olimpiadą to jest to
Napisz nowy komentarz