Tym razem wybierzemy się do kanadyjskiego stanu Ontario, a konkretniej Ottawy, gdzie miejscowi „Senators” podejmą na Scotiabank Place Boston Bruins.
Sytuacja w rozgrywkach:
Będzie to konfrontacja drużyn, które postawiły sobie przed sezonem zgoła odmienne cele. Ottawa mierzy w play - off, zaś „Niedźwiadki” chcą obronić Puchar Stanleya. Jednym i drugim daleko do realizacji tych założeń, ale na lepszej drodze wydają się być goście. Boston to 2 ekipa na Wschodzie (37 punktów, 18 zwycięstw – 10 porażek), natomiast „Senatorzy” (30 punktów, 13-17) zajmują odległe 11 miejsce. Do pierwszej „ósemki” gospodarze tracą jednak zaledwie 1 punkt.
Forma i sytuacja kadrowa:
Zacznijmy nietypowo, bo od kontuzji. Sergiej Gonczar, Daniel Alfredsson i Pascal Kuba – to największe braki kadrowe w zespole Paula McLeana. Zwłaszcza absencja pierwszej dwójki z wymienionych graczy mogą mieć fatalne skutki dla gry "Senatorów". Rosyjski obrońca, to filar obrony Kanadyjczyków, i jeden z lepiej asystujących graczy. Równie pożyteczny jest Alfredsson, który zaliczył już 7 trafień i 9 podań otwierających kolegom drogę do bramki rywala. "Senatorzy" to przede wszystkim ekipa, którą dobrze się ogląda, ze względu na dużą widowiskowość gry, a konkretniej liczbę goli, która wpada w meczach z udziałem tej drużyny. Nic więc dziwnego, że w tym sezonie do Ottawy przylgnęła etykieta drużyny "telewizyjnej". W 30 spotkaniach z udziałem ekipy z Ontario, padło 196 bramek, co daje nam 6.5 gola/mecz.
Równie dobrze w ofensywie prezentuje się na wyjazdach Boston Bruins. Obrońcy Pucharu Stanleya, nie tylkoza sprawą skreślanego przed sezonem Tylera Seguina (13 +13) prezentują się wręcz wybornie. Największym atutem "Niedźwiadków" jest niespotykane nawet jak na warunki NHL, wyrównane zestawienie każdej z formacji. Bez względu na to czy na tafli przebywa "koronna piątka" z Seguinem, Bergeronem czy Marchandem (II formacja ataku), bądź ich mniej znani zmiennicy Krejci, Horton, Lucić to i tak rywalom grozi ogromne niebezpieczeństwo. Dodajmy tylko, że aż 10 zawodników Bruins zaliczyło podwójne zdobycze w punktacji kanadyjskiej! Ponadto na wyjazdach Boston gra znacznie bardziej ofensywnie niż u siebie, co wynika z tego, że ma więcej szans na wyprowadzenie szybkich kontr.
Historia spotkań:
Mecze „Senatorów” z „Niedźwiadkami” zawsze były bardzo wyrównane. Dziesięć wcześniejszych meczy to cztery zwycięstwa Ottawy i sześć Bostonu. W tym sezonie doszło do jednej konfrontacji między tymi zespołami. W listopadzie „Niedźwiadki” wygrały u siebie 5-3.
Typ i uzasadnienie:
Na ten mecz są dwie ciekawe możliwości. Pierwsza to typ na over 5.5 bramki w meczu, druga – zwycięstwo Bostonu. „Senatorzy” mają spore problemy kadrowe. Drużyna fatalnie spisuje się w obronie, a napastnicy rywali wjeżdżają w nią jak w przysłowiowe „masło”. Z drugiej strony Kanadyjczycy, mają jedną z mocniejszych formacji ataku, której siła skupia się na dwóch pierwszych piątkach. Bruins w przeciwieństwie do Ottawy są w wysokiej formie, a na wyjazdach wyprowadzając błyskawiczne kontry są w stanie doprowadzić do rozpaczy obronę rywala. Świetnie prezentują się także w przewadze, co może mieć spore znacznie bo Kanadyjczycy łapią wiele kar.
Komentarze
It's really great. Thank you for providing a quality article. There is something you might be interested in. Do you know casinosite ? If you have more questions, please come to my site and check it out!
Napisz nowy komentarz